Ознака: свадба

Сцена

Се мажи Ана Севиќ – ова е нејзиниот избраник

Пејачката и водителка, Ана Севиќ го чека моментот за конечно завршување на бракот со фолкерот Дарко Лазиќ, за да заплива во нови брачни води. -Нејзиниот избраник Данијел ја прифатил нејзината […]

Занимливости

Овие Срби станаа хит во регионот: Снегот направи огромни блокади, но тие беа решени да се венчаат

Поради снежното невреме во Србија, бројни патишта не се проодини, но ни големата снежна покривка ни завеаниот пат не го спрели заљубениот пар од селото Страгар во близина на Крагуевац […]

Видео

На свадба ли ја носат, на погреб ли ја носат? Плаче срце да ти се искине (видео)

Нешто го мачи девојчево… Во светот на љубовта венчавката треба да биде најсвечениот и најсреќниот чин. Но сепак се уште во многу земји постојат бракови кои се склучуваат по нарачка. […]

Живот

Бебето плачело, па невеста направи хаос на свадба

На социјалната мрежа Редит, една штотуку омажена девојка сподели случка од својата свадба, кога таа избркала гости бидејќи нивното бебе постојано плачело. -Иако во поканите нагласивме дека не сакаме деца […]

Живот

Мојата голема индиска свадба

Во индискиот град Мумбај вчера започна свадбата на 27-годишната Иша, ќерка на еден од најбогатите луѓе во Индија, тајкунот Мукеша Амбани, и 33-годишниот Ананд Пирамал, син на уште еден милијардер. Прославата […]

Сцена

Северина Којиќ со една порака му кажа сè на својот сопруг

Пејачката Северина Којиќ ги разнежи својот сопруг и своите обожаватели со фотографијата што ја објави на социјалните мрежи и со пораката што му ја испрати на својот сакан. Пред точно […]

Занимливости

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто

Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и дека и го украл шоуто. […]