Ознака: сирење

Занимливости

Швајцарскиот гриер прогласен за најдобро сирење на светот

Швајцарското сирење гриер е прогласено за најдобро сирење на светот. Победникот го изгласал рекорден број на учесници од 26 земји на Светскиот натпревар на сирења во американската сојузна држава Висконсин. […]

Кулинарство

Панцероти со сирење без квасец: Брзи залчиња за вкусен појадок

Направете превкусен појадок кој ќе ве воодушеви вас и вашите најблиски. Потребни состојки: 40 грама семки од сончоглед, 140 грама солено сирење, 1 лажичка, куркума, 2 лажички ким, 2 јајца, […]