Ознака: Скопје

Живот

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот!

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои […]

Вести

Скопјани внимавајте: Повеќе од половина заразени со коронавирус во Македонија се од главниот град

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со коронавирус до денеска во Македонија изнесува 259 лице, a вкупната бројка на починати достигна шест лица. Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 […]

Вести

Авион со 166 македонски државјани од Минхен вечерва слетува во Скопје

Вечерва во Скопје ќе слета авион со 166 патници, македонски државјани, кои се враќаат од германскиот град Меминген. Авионот полетал по 19 часот а по 21 часот се очекува негово […]

Вести

Заболени 136 лица од коронавирус, најголем број од Скопје и Дебар – починати се две лица

По речиси еден месец од првиот случај на заразен со КОВИД-19 во земјава (потврден на 26 февруари и веќе излекуван), бројот на инфицирани со агресивниот вирус вчера достигна 136, а […]

Вести

Драматично скокна бројката на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Македонија (графикон)

Драматично скокна бројката на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Македонија (графикон) Како што може да се види последните 24 часа бројката се зголеми за скоро 50 проценти. И изнесува 70. […]

Вести

АЛАРМАНТНО: Расте бројот на заразени, потврдени нови 4 случаи на коронавирус, лицата се од Скопје

Министерството за здравство информира дека денешната бројка на заболени со коронавирус во земјата – состојба до 12 часот е 35. Утрово на коронавирус се позитивни 4 лица од Скопје. Состојбата […]

Вести

Лекарки од Штип во карантин, биле во контакт со заразената директорка

Неколку лекари специјалисти од штипското кожно одделение се во домашна изолација, откако биле во контакт со директорката на Клиниката за кожни болести, за која тестовите покажаа дека е позитивна на […]

Вести

Пристигнаа резултатите за двајцата странци кој престојуваат во хотел во центарот на Скопје- еве дали се заразени со коронавирусот

Негативни се тестовите на двајцата странци, едниот државјанин на Сингапур, другиот на Австралија, кои од 28 февруари престојуваат во Скопје, соопшти Министерството за здравство. По пријава на хотелот во кој […]

Вести

Двајца странци кои дошле од Келн сомнителни на корона- Сместени се во хотел во центарот на Скопје

Двајца странци кои на 28ми дошле во нашата земја и се сместени во хотел во центарот на Скопје, се сомнителни на корона вирус. Од Хотелот пријавиле дека имаат симптоми на […]