Ознака: смрт

Вести

Починал ли Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун?

Починал ли Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун? Медиумите во светот се почесто пишуваат дека Ким е починат. Се споменуваат варијанти дека Ким после операцијата на срцето бил во состојба на […]

Црна хроника

Во Прилеп, изгоре 65-годишен човек во својата гаража

Во Прилеп, изгоре 65-годишен човек во својата гаража Информираме дека 65 годишен прилепчанец попладнево изгоре во пожар во  гаражата од  неговата куќа  на улицата „Никола Карев“ во Прилеп. Не се знае […]

Вести

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ Денеска напладне Италија со едноминутно молчење се присети на жртвите од КОРОНА ВИРУСОТ. Ова е проблем кој е далеку од […]

Вести

Шпанска принцеза најнова жртва на КОРОНА ВИРУСОТ

Шпанска принцеза најнова жртва на КОРОНА ВИРУСОТ Таа починала во Париз, Франција, на 86 годишна возраст и е прва жртва на коронавирусот која припаѓа на некоја европска кралска куќа. Принцезата […]

Вести

Расте побарувачката за марихуана во САД поради кризата со КОРОНА

Се зголемува побарувачката за марихуана во САД. Се смета дека причината за тоа е што луѓето се принудени да останат дома поради корона-пандемијата. Според официјалниот извештај од минатата недела, во […]

Вести

ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа

ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа. Денеска Италија пријави нови 602 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ. Со што вкупниот број на случаи во Италија е 6077 […]