Ознака: смрт

Занимливости

Што се случува со Facebook профилите на луѓето кога ќе починат?

Дали некогаш сте се запрашале што се случува со Facebook профилите на луѓето кога ќе починат? Со пополнување на формуларот за бришење, Facebook трајно го брише тој профил, а со исполнување […]

Занимливости

Објавени фотографиите од жената која полово општеше со мртовец

Случајот стана познат пред неколку денови.Станува збор за некрофилија. Жената се правдаше на интернет, објави дека е спремна се да трпи за својата страст. Таа смета дека кога човекот го […]

Технологија

Откриен ген кој точно го одредува времето на смртта

Гените одредуваат многу наши особини, како на пример бојата на косата, крвната група и подложност на одредени болести. Сега, научниците веруваат дека пронашле ген кој одредува нешто многу чудно – […]

Останати спортови

Смртни закани за Федерер

  Организаторите на мастерс турнирот во Шангај ги зголемија безбедносните мерки откако Роџер Федерер, првиот светски рекет, добил смртни закани. Непознат блогер на популарен кинески сајт напишал дека ќе го […]