Ознака: смрт

Живот

Социјалната изолација го зголемува ризикот од смрт

Социјалната изолација, особено кај постарите лица, е поврзана со поголем ризик од смрт, според анкетата спроведена во Велика Британија. Научниците од UCL факултетот користеле податоци на околу 6.500 луѓе на […]

Занимливости

Проститутка умрела за време на секс па потоа мистериозно станала од ковчег

Жена за која се сметало дека умрела во текот на сексулани односи, наводно ненадејно се разбудила кога полицијата го ставала нејзиното тело во ковчег. Инцидентот се случил пред една недела […]

Занимливости

Трагично: Пијан тинејџер ја погрешил куќата па сопственикот го убил

Калеб Гордли( 16) од Вирџинија, починал откако ја погрешил куќата а сопственикот на истата го убил откако мислел дека е провалник. Калеб сакал да оди на забава на која неговите […]

Занимливости

Починала неколку минути откако на Фејсбук објавила статус „мислам дека ќе умрам“

Британата Кели Лори (14) ја предвидела својата смрт, таа на својот Фејсбук профил пред да почине напишала статус дека ќе умре. Имено, таа и нејзиниот помлад пријател се качиле во […]

Занимливости

180 000 луѓе годишно умираат од…

Научниците извршиле истражување во кое е докажано дека луѓето најчесто умираат поради шеќер, најголемиот убиец од намирниците кои секојдневно ги внесуваме. Најголем проблем претставуваат засладените пијалоци кои се одговорни за […]

Занимливости

Семејна трагедија: Во ист ден ја изгубила ќерката, синот и сопругот во различни несреќи

Кога нивната ќерка дошла да ги посети, никој не ни очекувал каква трагедија ќе ги најде до крајот на денот. После ненадејната смрт на двете деца, и срцето на нејзиниот […]

Вести

ВИДЕО: Шокантна снимка од последните часови на Хуго Чавез

Кратко време по смртта на венецуелскиот претседател Хуго Чавес, била објавена снимка каде јасно се гледа обидот на медицинските лица да го вратат Чавез во Живот. Неговата смрт била објавена […]