Ознака: смрт

Занимливости

Нејзината смрт е блиску- таа сака да ги исполни своите желби пред да умре

Британката Стефани Најт која има 21 година боледува од рак. Таа од 17 години се бори со блеста но за Нова Година дознала дека деновите од нејзиниот живот се намалуваат. […]

Занимливости

Телефонскиот број од кој мистериозно умираат луѓе

Бугарскиот број на мобилен  +359 888 888 888, засекогаш е исклучен од употреба, бидејќи според статистичките податоци секоја личност која што го има користено бројот во последните 10 години е […]

Балкан

Срце се гушам – последните зборови на едно од четирите мртви момчиња од Србија

Едно од четирите момчиња кои вчера беа пронајдени мртви во викендицата во атар во српското село Својново, пред да почине, се допишувал со својата девојка на социјалната мрежа “Фејсбук“. Неговите […]

Занимливости

Нема да ви се верува! Како ги преживеале овие абсурдни фатални повреди!

Има причини зошто не можеш да избегаш од смртта. За сите важат истите правила. Па… Речиси за сите. Како што веќе напоменавме има луѓе кои едноставно се бесмртни. Дали тоа се […]