Нема да ви се верува! Како ги преживеале овие абсурдни фатални повреди!

Loading...

Има причини зошто не можеш да избегаш од смртта. За сите важат истите правила. Па… Речиси за сите.

Како што веќе напоменавме има луѓе кои едноставно се бесмртни. Дали тоа се должи на голема среќа, жилавост или е некоја грешка на природата не се знае, но овие луѓе преживеле под абсурдно опасни околности!

 

#3. Неверојатната ледена жена!

Иако знаеме дека човечкиот вид ја има преживеано и бобонската чума, сепак тешко е да поверуваме што се може еден човек да издржи. Земете ја Др. Ана Багенхолм за пример. Сериозно, земете ја и фрлете ја на мраз во замрзнато езеро.

Во 2009 год, Багенхолм била на скијање кога на спуштање надоле изгубила контрола врз себе и наеднаш се нашла со главата во една дупка на некое замрзнато езеро. Единствено и се гледале нозете кои и штрчеле од осум инчи дебелиот мраз. Пријателите се обиделе да ја спасат на големата површна од мраз но таа била заглавена во дупката под мразот каде дишела преку едно мало дупче преку каде земала воздух. Така издржала цели 40 минути и кога ја извлекле имала темепратура од само 56,7 степени и немала пулс. Итната помош пробала да и даде вештачко дишење, но ништо не се сменило. Но обидите да ја спасат продолжиле и откако веќе се откажале и ја прогласиле за мртва по три часа еден од докторите забележал како и чука срцето. Ете така Ана излегла од мртвите.

 

#2.Човек одгледан од волци!

Децата се пораснати со приказни како Тарзан кој бил одгледан од мајмуни, но тоа не е така едноставно во вистинскиот живот. Ако диво животно наиде на дете многу веројатно е дека ќе биде негов оброк, но тоа не е случајот со детето Маркос Родригес Пантоја кој навистина бил одгледан од волци.

Пантоја бил едно малтретирано дете кое избегало да живее во шумата на 7 годишна возраст  и замилете се хранелело ловејќи животни. Тој немал никаков проблем се додека не дошле волците бидејќи им ја ловел храната, но наместо да го нападнат по се изгледа им се допаднал неговит начин на ловење и не им сметало  да им се придружи. Со нив живеел се до својата 19та година додека кога (за жал) бил пронајден. Моментало живее во мало Шпанко село.

 

#1. Човекот на кој му поминала бормашина низ глава!

Во 2003 год.  градежникот Рон Хант додека работел на скала со неговата бормашина му се скршила скалата и паднал на глава.

Добрата работа била што падот бил ублажен но лошата работа е што бормашината била таа што го ублажила падот. Масивната бормашина му влегла во окото како и во внатрешноста на черепот.

За чудо ова не го убило Хант, дури звучи како сцена од некој филм. Кутриот не бил ни свесен што го снашло, но откако сфатил, побрзал накај болница заедно со неговите соработници кои биле исто така во шок.  На почеток докторите не знаеле што да направат, но откако се решиле го извадиле металниот дел од бормашината. Хм толку едноставно… 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...