Ознака: смрт

Вести

Денеска прва жртва од КОРОНА ВИРУСОТ, се очекува влошување на состојбата

Ова беше втора прес конференција на Министерот и заменикот. Намерата била да се одговори на сите прашања кои денеска биле поставени од медиумите.  Министерот за здравство Венко Филипче вечерва рече […]

Вести

Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 793 починати во Италија поради КОРОНА ВИРУСОТ, што е нов своевиден црн рекорд. Бројката на починати сега се искачи на 4.825, додека заразени се 53.578 лица. Во меѓувреме, одкако го напишавме […]

Вести

Германија ја надмина бројката од 10 илјади заразени

Германија регистрираше 10.999 случаи на коронавирусот, покажуваат официјалните податоци вчера, во четвртокот, при што бројот на нови пријавени инфекции се зголеми за 2.801 за само еден ден. Дваесет лица починаа […]

Вести

Вчера, среда во Италија нови 475 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ, најголема бројка досега

Италија во средата пријави 475 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоката еднодневна службена бројка од која било нација откако беше откриен првиот случај во Кина кон крајот на […]

Вести Видео

Снимка која ја потврдува сериозноста на борбата со КОРОНА од болница во Италија (вознемирувачко видео)

Снимка која ја потврдува сериозноста на борбата со КОРОНА од болница во Италија. Предупредуваме дека снимката на е погодна за тие што тенки живци! Погледајте го ова видео кое трае […]

Вести

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ Италија денеска забележа 368 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоко еднодневно покачување до денес, со вкупно 1,809 починати […]