Ознака: Снајдер

Меѓународен фудбал

Снајдер се поблиску до Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е се поблиску до ангажман на фудбалерот на Интер, холанѓанецот Весли Снајдер. Алекс Фергусон е заинтересиран за ангажман на Весли Снајдер веќе неколку сезони наназад, но се чини […]

Меѓународен фудбал

Пасторе и Снајдер ги менуваат дресовите?

Италијанските медиуми шпекулираат дека може да има трампа на играчи на релација Парис Сент Жермен – Интер, а трампата би била наводно Пасторе-Снајдер. Иднината на холанѓанецот во екипата на Интер […]

Меѓународен фудбал

“Интер не го уценува Снајдер” – вели Масимо Морати

Претседателот на Интер, Масимо Морати, застана во одбрана на својот клуб од обвинувањата дека Весли Снајдер е под уцена да прифати намалување на својата плата за повторно да заигра во […]

Меѓународен фудбал

Фенербахче и Баерн Минхен во „поход“ за потписот на Снајдер

Холандскиот интернационалец во редовите на Интер, Весли Снајдер, призна дека нема никаква претстава за тоа што го чека во блиска иднина и им даде дознаење на сите дека најверојатно би […]

Меѓународен фудбал

„КРИЗА ВО ИНТЕР“: Снајдер одби пониска плата, на ред се Милито и Камбијасо

Интер се обиде да ја намали платата на холанѓанецот Снајдер, но тој се спротистави и заврши надвор од тимот, сега на ред се ветераните Камбијасо и Милито. Камбијасо и Милито […]

Меѓународен фудбал

Анжи: Не сме заинтересирани за Снајдер

Рускиот премиерлигаш уште еднаш им даде на сите дознаење дека воопшто не е заинтересиран за услугите на холанѓанецот од редовите на екипата на Интер, Весли Снајдер. Веќе и официјално се […]

Меѓународен фудбал

Камбијасо бара Интер да го реши проблемот со Снајдер

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Естебан Камбијасо бара од Интер и Снајдер да ги надминат своите разлики.  На Весли Снајдер му беше кажано дека тој нема да игра за […]