Ознака: Сообраќајка

Македонија

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија […]

Македонија

Во сообраќајка на патот Штип – Радовиш двајца тешко повредени

Во сообраќајната несреќа која што се случи на патот Штип – Радовиш, кај винарската визба ИМАКО тешко се повредени двајца возачи од Виница и Штип. Според првичните информации од СВР […]

Црна хроника

Заради пребрзо возење притвор за возачот на камионот во сообраќајката кај Обиколница

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од […]

Сцена

Гоца Тржан доживеала сообраќајка- нејзиниот сопруг со возилото удрил во жена

Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ, утринава доживеале сообраќајка, јавија српските медиуми. Нема повредени, а по сударот не е направена поголема материјална штета, информира „Блиц“. – Раша управуваше со […]

Вести

Се судрија воз и автомобил кај Криволак

На 07.06.2019 година во 21:30 часот било пријавено дека на железничката пруга Градско-Неготино на премин преку пругата кај с.Криволак се случила железничка незгода помеѓу товарен воз управуван од Г.Т.(34) од […]

Живот

Синот на градоначалникот Митко Јанчев тешко повреден во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што ноќеска се случила во Кавадарци тешко е повреден синот на  градоначалникот, Митко Јанчев. Според информациите на “Независен“, четиринаесетгодишното момче се возело на мотоцикл, а по несреќата […]

Сцена

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ Амар Геле доживеал сообраќајка

Српскиот пејач Амар Геле, победник на „Ѕвездите на Гранд“ доживеал полесна сообраќајка. Пејачот требал да дојде на снимање во Гранд, но не се појавил. Сообраќајката ја потврдил и Саша Попвиќ, […]