Ознака: Сообраќајка

Живот

Заради сообраќајка во прекин е патот Штип-Радовиш во двата правци

Утрово тешка сообраќајка ја разбуди Македонија. Во 07:15 часот, според податоците на Автомото сојузот на Македонија, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш. Заради несреќата во прекин е патот во двата […]

Црна хроника

Се забил во автомобил во Скопје- Многу повредени, меѓу нив и деца

Во 17.35 часот на улицата „Кемал Сејфула“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Југо“, управувано од 37-годишниот А.М. од Скопје и патничко возило „Пежо 307“ со скопски […]

Црна хроника

УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Загина македонска државјанка во сообраќајка во Хрватска

Македонска државјанка загина денеска на автопатот А3 кај Окучани во Хрватска кога возилото со германски регистарски ознаки во кое била совозач излетало од коловозот во одводен канал и се превртело […]

Црна хроника

Со „Фиат пунто“ удрил во 11 годишно дете кое возеле велосипед- повреденото дете пренесено во болница

На регионалниот пат Ратае – Желино, во село Шемшово, Тетовско, вчера околу 12.45 часот патничко возило „фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М.(48) од Скопје, удрило во 11-годишно […]

Вести

Пред Градската болница роднините чекаат информации за повредените во автобуската несреќа

Пред Градската болница „8 Септември“ собрани се стотици членови од семејствата, роднини и пријатели на повредените и загинатите од денешната автобуска несреќа што се случи на автопатот Скопје – Тетово. […]

Македонија

Сообраќајка на патот Струмица – Берово

Во сообраќајна несреќа што утрово се случила на патот Струмица – Берово, пред село Петралинци учествувале шлепер и неколку патнички возила. Од СВР Струмица го потврдија настанот, но бидејќи се уште трае […]

Македонија

Тешка сообраќајка кај Стража

Во сообраќајна несреќа што во 14:10 часот се случила на магистралниот пат Гостивар- Кичево на излезот од Гостивар, во близина на Каменоломот кај превојот Стража, повредени биле десетина лица. Според првичните […]

Црна хроника

Убиство во Маџари

Претпладнево во скопската населба Маџари се случила сообраќајна несреќа и убиство. Како што тврдат  очевидци две лица се здобиле со прострелни рани во воружената пресметка која се случила во близина […]