Ознака: Сообраќајка

Македонија

Во сообраќајка кај Кондово повредени две лица

Момче е тешко повредено откако тинејџер изгубил контрола над возилото на локалниот пат село Кондово-село Свиларе, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 18.53 часот на локалниот пат село […]

Црна хроника

Сообраќајна несреќа вечерва на „Илинденска“: Повредени 4 жени

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Илинденска“ во близина на Средното училиште Орце Николов, пренесува Сител. Според очевидци, мотоциклист на пешачки премин повредил четири жени. Пешаците се здобиле […]

Македонија

“Пасат“ излетал од патот Охрид- Кичево, двајца повредени

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на патот Охрид- Кичево, откако возачот изгубил контрола и излетал од патот. Синоќа во 21:00 часот било пријавено дека на […]

Црна хроника

Тешко повреден маж во сообраќајка во Битола

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако доживеал сообраќајна несреќа во Битола, информира МВР. Вчера во 23:28 часот било пријавено дека на патот за с.Егри-битолско патничко моторно возило „Опел […]

Вести

Сообраќајка кај “Мавровка“, се чека увидна екипа од МВР

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот “Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар “Мавровка“ во Скопје, објави “Алсат М“. Во моментов сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи едната коловозна […]

Црна хроника

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Едно лице почина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера во 14:15 часот се случи  на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка кај селото Облавце, потврди полицијата. Несреќата се […]

Вести

Страшна сообраќајка утрово на „Рузвелтова“- задниот дел од автомобилот целосно смачкан

Страшна сообраќајна несреќа се случила рано утринава на булеварот „Рузвелтова“ во скопски Карпош. Според информациите од терен на новинарската екипа на КУРИР станува збор за сообраќајна несреќа во која учествувале […]

Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Пет лица меѓу кои и три деца се повредени во сообраќајната несреќа која утрово во 6:50 часот се случи на патот кон Гостивар, во близина на клучката Камењане, дознава КУРИР. Во сообраќајката […]