Ознака: сопруги

Сцена

Што прават понежните половини на светските лидери додека тие водат сериозни разговори?

Додека францускиот претседател Емануел Макрон има работен ручек со светските лидери, неговата сопруга Брижит Макрон ги угостува 40-те сопруги на шефовите на државите и владите ширум светот. Таа исто така […]

Вести

Заев и Димитров на „иста линија“ за промена на името

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, заедо со своите партнерки денеска се релаксираа со Струмица. Од дружењето се објавија фотографии на Фејбук профилот на премиерот, само […]

Сцена

Сопругите на Саша и Дејан Матиќ се вистински убавици

Пејачите Саша и Дејан Матиќ, најпознатите пејачи во Србија, освен што се успешни во кариерата, тие имаат скаледни и успешни бракови.Сопругата на Дејан го привлече вниманието на јавноста во 2013 […]

Хороскоп

Најдобри СОПРУГИ според хороскопот: Тоа се овие 3 знаци!

Прочитајте во кои знаци се родени оние жени кои се најдобри за брак. Припадниците на овие 3 хороскопски знаци се најдобри сопруги.Рак Нејзините чувства се секогаш интензивни и со неа […]

Занимливости

Исповед на човекот кој има 97 сопруги: „Луѓе, верувајте ми, две ви се сосем доволни!“

Мухамед Бело Абубакар од Нигерија ја спроведува Божјата волја на многу необичен начин. Имено, тој смета дека неговото постоење на земјата, за што е заслужен Бог, подразбира имање на што […]