Ознака: сопственик

Занимливости

Кога куче ќе го види сопственикот по долго време

Кучето побудалува од среќа кога ќе го види сопственикот по извесен период разделба. А како тоа изгледа, најдобро говори ова видео на кое се прикажани повеќе такви средби. Погледнете ги […]

Црна хроника

Сопственик на хотел во Скопје се спаси од напад со нож

Во текот на вчерашната вечер околу 01:00 часот после полноќ три непознати лица влегле во хотел во Скопје и од вработената и сопственикот побарале да им биде прикажана снимката од […]

Занимливости

Го пронајде своето куче после три години: Го викна по име, се случи нешто прекрасно

62 годишниот Џорџи Березиани од Тбилиси во Грузија мислел дека засекогаш го изгубил своето куче Хорхе. Три години го барал, го облепил градот со плакати и податоци за кучите и […]

Занимливости

Ова куче 8 години го чекаше сопственикот по неговата смрт, сега запрело и неговото срце

Хачико, кучето од Крит кое го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, почина после осум години. За последните осум години, кучето одело секое утро во локален супермаркет во селото […]

Занимливости

Каков сопственик, такво куче

Фотографот Џерард Гетингс одлучил да ја тестира познатата изрека: „Каков сопственик, таков пес”, па ги фотографирал сопствениците и нивните миленици и ги споредил фотографиите. Резултатите се урнебесни и уште еднаш […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли кој ја поседува вселената? Не е ниту Путин ниту Трамп

Знаете ли дека постои знаме на Интергалактичката унија? Не знаевте дека такво нешто постои? Е па постои. И многу повеќе… Денис Хоуп веќе 30 години тврди дека го поседува Сончевиот […]