Ознака: сопственик

Живот

ТРОГАТЕЛНА средба со сопственикот: Ова куче помина 10 дена изгубено во шумата

Дејвид Карекен и неговото семејство, кои инаку се од Канада, пловеле на кајак со своето 7-годишно куче Кали, но се случило она што не го очекувале.Ненадејно, кучето го проголтале брзаците […]

Занимливости

Оваа луксузна бања за кучиња нуди и егзорцизми за опседнати кучиња!

Првокласните бањи за кучиња веќе не се чудна работа, но една ваква бања лоцирана во Јапонија нуди пакети за „егзорцизам“ за да ги подобри здравствените состојби на нивните четириножни клиенти.Оваа […]

Занимливости

Работничка одбила секс со газдата а тој и се заканил со отказ

Работничката била изложена на закани подолго време, и покрај тоа што го предупредила сопственикот дека не сака таков вид на контакт со него. Таа работела како помошничка во неговата семејна […]