Ознака: сорос

Избор на уредникот

Филип Петровски: Не го валкајте името на Панко Брашнаров, поголемо е од вас многукратно

Вечерва Филип Петровски се обрати до ботовите на Фејсбук кои со лажни профили го обвинија дека е човек на СОРОС!? Човек на СОРОС, да. Да, да добро слушнавте. Поради тоа […]

Избор на уредникот

Повеќе од колумна!

Испревртена приказна ,,од ист агол а различно“ (статисти,глумци,дерачи,серачи,слакачи,навивачи,сеирџии,квази познавачи на се а универзални незналици, кодоши,тапкароши, лицемери, дупелизачи, гребатори, тивкое*ачи, душегризници и итн).Прилепскиот сеир го споредувам со воаерство.Тоа ти е ко […]

Вести

Медиумите СДС и Сорос лиферуваат лажни вести за ВМРО- ДПМНЕ

СДС деновиве откако ја презедоа власта, во недостиг на идеи што да направи, решија да лиферуваат лажни вести за ВМРО-ДПМНЕ и наводното луксузирање, се наведува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ во врска […]

Вести

Медиумите на Сорос со фото измама, што правеа министрите на СДСМ кога поминуваа низ сликите

Формата на фотографиите во Влада на кои се насликани сите поранешни премиери стана тема на полемика меѓу соросовите портали.Веднаш забелешките се дека сликата од портретот од Никола Груевски била за […]

Вести

Павле Богоевски- платеник на Сорос, кој се прикажува за борец за човекови права

Павле Богоевски беше еден од најактивните учесници на „Шарената револуција“, која причини сериозна материјална штета од неколку стотици илјади евра на објектите низ центарот на Скопје и го блокираше центарот […]

Вести

Конгресмени во Скопје ќе проверуваат како работеле УСАИД, а Соросовите медиуми во кампања за креирање магла

Соочени со обвинувања од страна на американски конгресмени, угледни аналитички организации и истражувачката мрежа Џудишал Воч, за своите злоупотреби во трошењето на државните средства во Македонија, дипломатите од американската амбасада […]

Вести

Иванов: Сорос стои позади палењето на Народната канцеларија

Видовме дека средства од американските државјани, од даночните обврзници на САД, се префрлани во фондацијата која го носи името на Сорос, и се користеле дури и за насилни акции. Една […]