Ознака: сорос

Вести

Ферол: УСАИД и Стејт Департмeнтот на суд ќе објаснуваат за парите кои ги давале на Сорос

Крис Ферол, одговорен за истраги од „Џудишал Воч“ за најгледаната телевизиска мрежа во САД, „Фокс Њуз“ објаснува дека со наредба на суд, Стејт департментот и УСАИД ќе мора да им […]

Вести

УСАИД давал пари на Сорос за дестабилизација на избраната Влада во Македонија

Најгледаната телевизија во САД, „Фокс Њуз“ во пет минутна репортажа објавува за истражувањето на „Џудишал Воч“ и тужбата против УСАИД  и Стејт департментот. Крис Ферол, одговорен за истраги од „Џудишал […]

Вести

Петрушевски: Платениците на Сорос се вратија посрамени домa, нема да помине предавничката коалиција

Уште 1.053, уште 5.053 дена ќе останеме тука, знаеме зошто сме дојдени. Дојдени сме за да го одбраниме она што ни е нам свето, нашето име, нашата татковина, нашата Македонија. […]

Вести

Администрацијата на Обама преку Бејли со американски пари ја финансирала операцијата на Сорос во Македонија

Од Џудишал Воч во средата соопштија дека го тужат Стејт Департментот и Агенцијата на САД за Меѓународен Развој (УСАИД) за да ги добијат досиејата според кои речиси 5 милиони долари […]

Вести

Бејли и УСАИД на суд поради финансирањето и политичките активности на Сорос во Македонија

„Џудишал воч“ објави дека поднеле тужба според Актот за слобода на информации против Стејт департментот и американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) заради податоци и комуникации во врска со финансирањето […]

Вести

СЦБТ: СДСМ и СОРОС по секоја цена се обидуваат да го нарушат успешното работење на еден од најдобрите спортски центри на Балканот

Деструкцијата која медиумите блиски до СДСМ, а финансирани од СОРОС ја демонстрираат на дело, ја манифестира нивната нервоза и сакаат со таквата политика да го покријат нивното распродавање на државните […]

Вести

Медиумите под контрола на СДСМ и Сорос цел ден пласираа лажни вести за насилникот од Куманово, Максим Димитриевски

Во кумановскиот ресторан „Гарден Палас“, вчера рано утрото во 01.00 часот по полноќ, пратеникот на СДСМ, Максим Димитриевски, предизвикал тепачка при што физички нападнал момче на возраст од 23 години […]

Вести

Сорос режира – Србија гледа македонско сценарио: Избирачкиот список полн со фантоми, директорот на РТС да си оди

До недоглед се одложуваа изборите во Република Македонија, зашто Зоран Заев, Шекеринска, Манчевски броеја од половина милион до 30 илјади фантомски гласачи. Се сеќаваме кога СДСМ велеше дека имаме фантомски […]