Ознака: спорт

Живот

Кој спорт е најдобар за децата и за развивањето на нивните моторички способности?

Покрај тоа што е важно за физичкиот и психичкиот развој на децата, спортувањето е начин на живот. Децата кои уште од најрана возраст се занимаваат со некаков спорт полесно развиваат […]

Останати спортови

Тенисот може да ви го продолжи животниот век за речиси 10 години!

Познато е дека секој кој се занимава со спорт, живее поздраво и подолго. Но, мал број на луѓе знаат дека одредени спортови имаат особено добро влијание на очекуваниот животен век. […]

Видео Останати спортови

Велосипедист во неверојатен спуст низ планина (ВИДЕО)

Снимката на маунтинбајкерот е направена со GoPro и на неа се гледа како вози со полна брзина и прецизност низ пречките во шумата. Прескокнува преку нив со леснотија и без […]

Останати спортови

Најмладите борачи од Македонија се закитија со 3 медали

Агенцијата за млади и спорт организираше прием за боречките надежи кои се вратија од Балканското првенство во борење во Турција.– Ги пречекуваме нашите јуниори кои се враќаат од Балканското првенство […]

Политички партии

Создадовме модерен спортски комплекс, направеното останува за граѓаните, сè друго е политичка магла

Вчеравечер откако му се заблагодарив на претседателот на УЕФА и неговите соработници за укажаната чест на нашата држава и главен град, испешачив низ центарот на градот. Десетици илјади туристи, навивачи […]

Меѓународен фудбал

Иран се пласира на Мундијалот во Русија

Репрезентацијата на Иран обезбеди пласман на Светското фудбалско првенство во Русија што ќе се одржи во 2018 година.Во дуел од 8.коло на азиските квалификации, Иран забележа победа против Узбекистан со […]