Ознака: спорт

Меѓународен фудбал

ЛШ: Јувентус и ПСЖ чекор до пласманот во 1/4 финалето

Јувентус и Пари Сен Жермен со ‘една нога’ се веќе во четврт финалето, во Лигата на шампиони, откако како гости забележаа победи над Селтик односно Валенсија.Италијанскиот шампион на „Селтик Парк“ […]

Занимливости

Канаѓаните го заменија хокејот со секс

Несреќни што нема да можат секојдневно да уживаат во својот омилен спорт, Канаѓаните решија акцијата да ја побараат во сопствените кревети.   Очајни поради прекинот на нивната најдобра хокеарска лига […]