Ознака: спорт

Меѓународен фудбал

Балотели: Ако Реал го елиминира Дортмуд, цел тим нека спие со мојата девојка!

Напаѓачот на Милан Марио Балотели уште еднаш изненади со своите постапки. Тој продолжува да ја шокира јавноста, па така овој пат , не можеше да се воздржи па јавно на […]

Останати спортови

Ентрериос: Македонија е тежок противник

Раул Ентрериос е еден од играчите кои се враќаат во шпанската ракометна репрезентација, откако поради повреда на раката го пропушти Светското првенство на кое Шпанија го освои златниот медал.Ентрериос кој […]

Останати спортови

Успешен настап на каратистите на Балканското првенство

Изминатиот викенд во Крагуевац се одржа досега најмасовното Балканско првенство во карате за деца , кадети, јуниори и постари јуниори У- 21.На ова првенство карате клубот Макпетрол учествуваше со 16 […]

Останати спортови

Батон верува во освојување на титулата

 Возачот на Мекларен Мерцедес, Џенсон Батон, верува дека и покрај лошиот старт во новата сезона, ќе биде конкурентен за освојување на титулата.Британецот во Австралија на првата трка го освои деветото […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Загуби подобриот тим

Реал Мадрид со победата над Манчестер Јунајтед од 2:1, избори пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа.Сепак, во наредните денови во центарот на вниманието ќе биде турскиот судија Цунејт Чакир, […]

Видео

Видео: Тимот на Мајами во Харлем Шејк стил

„Лудилото“ наречено Харлем Шејк го зафати скоро целиот свет. Овој перформанс досега го изведоа многу луѓе, но внимание сепак најмногу привлекуваат звездите кои се одлучуваат да направат свој краток видео […]