Ознака: спорт

Меѓународен фудбал

Наполи ја пречекува ’Старата дама’

Фудбалското првенство на Италија продолжува со мечевите од 17.коло, а дерби натпреварот ќе се одигра во петок, во Неапол. Актуелниот првак и лидер во шампионатот Јувентус ќе му гостува на […]

Кошарка

Мајами победи по две продолженија, тепачка во Индијанаполис

Осум натпревари се одиграа во НБА лигата, во ноќта помеѓу вторникот и средата, нив ги обележи победата на Мајами над Сакраменто, по две продолженија со 141:129. Победа во продолжението забележа […]

Македонски фудбал

НАВИВАЧКИ СПЕКТАКЛ:Нема забрана од ФФМ, Комити ќе гостуваат во Битола

Уште кратко време остана до почетокот на пролетниот дел од првенството. Во фокусот на вниманието е „дербито“ помеѓу Пелистер и Вардар, овој меч првенствено беше прогласен како меч од „висок […]

Останати спортови

Писториус официјално обвинет за убиство

Јужноамериканскиот спринтер Оскар Писториус и официјално е обвинет за убиство со предумисла, откако, во четвртокот, со четири куршуми ја застрелал својата девојка, 29-годишната Рива Стенкамп. Писториус, во вторникот по вторпат […]

Меѓународен фудбал

Реал силен и со играч помалку

Фудбалерите на Реал Мадрид и Еспањол забележаа победи на домашен терен во последните натпревари од 24.коло во шпанскиот фудбалски шампионат.Реал, на домашен терен, во малото мадридско дерби, прашањето на победникот […]

Видео

Видео: Секси атлетичарка се прослави по заводливото загревање

Австралиската атлетичарка Мишел Јенки одушеви со брзината, но и со убавината. Австралијанката на Светското јуниорско првенство во Барселона убедливо победила на 100 метри со пречки, но воодушевила и со своето […]