Видео: Тимот на Мајами во Харлем Шејк стил

„Лудилото“ наречено Харлем Шејк го зафати скоро целиот свет. Овој перформанс досега го изведоа многу луѓе, но внимание сепак најмногу привлекуваат звездите кои се одлучуваат да направат свој краток видео запис.
Најнов во низата на изведување Харлем Шејк доаѓа од страна на актуелниот првак на НБА професионалната кошаркарска лига, играчите на Мајами.
Предводени од лидерот Леброн Џејмс во својата соблекувална ја снимија својата верзија на Харлем Шејл. Џејмс во костум на крал, Марио Чалмерс како Супер Марио и Крис Андесен како птица, кошаркарите на Мајами велат дека во животот треба да се најде начин за забава и уживање. Оваа забавата не им пречи на кошаркарите на Мајами да бележат фантастични резултати. Во моментов ја имаат најдолгата победничка серија во НБА која изнесува 12 триумфи по ред.„Лудилото“ наречено Харлем Шејк го зафати скоро целиот свет. Овој перформанс досега го изведоа многу луѓе,

Пронајдете не на следниве мрежи: