Ознака: спорт

Локална самоуправа

Општина Кривогаштани од 10 до 27 август со спортски дух, ќе се одржи традиционалниот ноќен турнир во мал фудбал

Годинава продолжува традицијата во Кривогаштани, под покровителство на општина Кривогаштани се организира традиционалниот августовски ноќен турнир во мал фудбал кој оваа година го има најголемиот награден фонд од своето постоење.Во […]

Вести

Владата инвестираше над 62 милиона евра во повеќе од 280 спортски објекти

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години инвестираше над 62 милиона евра во повеќе од 280 спортски објекти, рече денеска лидерот на партијата Никола Груевски при посетата на општина Дебарца.Одговорајќи […]

Вести

Нови инвестиции за развој на туризмот во Струга

Вчерашната посета на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на струшкиот крај беше означена со увид и најава за нови инфраструктурни вложувања кои ќе придонесат за дополнителен развој на туризмот. Отвореното […]

Локална самоуправа

Интензивно се работи на изградбата на повеќенаменското спортско игралиште во Берово

Со средства обезбедени од Владата на Република Македонија преку Агенцијата за млади и спорт, во напредна фаза е изградбата на повеќенаменско спортско игралиште кое се гради до објектот на старата […]

Издвојуваме

Се отвора најголемиот аутлет со најниски цени во Македонија- Sport Vision Outlet Extra

Скопје го добива најголемиот аутлет центар наменет за спортски производи кои што ќе се продаваат по најниски цени. Имено, на 30-ти јуни, четврток, се отвора Sport Vision Outlet Extra, аутлет […]

Издвојуваме

Стручните кадри во спортот- потреба и обврска

Денес на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје се одржа тематска расправа која произлегува од рамките на заедничките програмски активности на Агенцијата за млади и спорт и Факултетот за […]

Меѓународен фудбал

Русите се пофалија со знамиња-„трофеи“ од претепаните навивачи: меѓу нив и албанското

После Марсеј каде нехумано ги претепаа Англичаните, го продолжија ловот против нив и во Лил.Таму Англичаните се здружиле со Велшаните против Русите. Сепак, повторно бегале од истренираните руски хулигани, кои […]

Фото

СИНЧЕТО НА МОЈСОВСКИ – ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Еве како го бодреше неговиот татко!

Полседниот натпревар на Мојсовски од трибините го следеше неговиот син кој држеше транспарент во рацете: Тати мајсторе!Наумче Мојсовски вчера го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација, неговите три гола ја […]