Ознака: спорт

Останати спортови

Јусеин Болт истрча последен пат на ОИ и влезе во историјата

Најбрзиот човек на планетата, Јамајканецот Јусеин Болт ја истрча и последната негова трка на ОИ и успеа да стигне до третото злато во Рио.Јусеин Болт влезе во историјата на атлетиката […]

Останати спортови

Организаторите на ЛОИ во Рио го наградија хуманиот потег на атлетичарките!

Навистина несекојдневна ситуација се случи на квалификациите од женските трки на 5.000 метри на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.Американската атлетичарка Аби Д’Агостино во еден момент падна на патеката, а […]

Останати спортови

Видео: Пенисот МУ ГИ УРНА ОЛИМПИСКИТЕ СОНИШТА на јапонски атлетичар

Јапонецот Хироки Огита не успеа да се пласира во финалето во скок со стап на ЛОИ во Рио, затоа што на клучниот скок ја бутна летвичката верувале или не, со […]

Останати спортови

Ристе Пандев на прво место во првата прелиминарна фаза на ЛОИ во Рио!

Македонскиот атлетичар Ристе Пандев којшто нѐ претставува на ОИ во РИО, денеска победи во првата прелиминарна фаза до трката со време од 10.72.Браво Ристе, Македонија е горда на тебе. Со […]

Останати спортови

Ѓоковиќ донесе неочекувана одлука по елиминацијата од ЛОИ во Рио!

Прерано завршија Летните олимписки игри во Рио за најдобриот тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ.Србинот во сингл конкуренција загуби уште во првото коло од Мартин дел Потро, а утрово заедно со […]

Останати спортови

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Француски гимнастичар скрши нога на ЛОИ во Рио!

Француски гимнастичар се здоби со страшна повреда при настап на Летните олимпски игри во Рио.Имено, Самир Аит Саид ја скршил ногата по обид за правење салто во рамки на квалификациите. […]

Останати спортови

Одекна експлозија во близина на велосипедската патека на ЛОИ во Рио

Одред за демолирање на бомби пристигна на местото на експолозијата која денеска се слушна во близина на велосипедската патека на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Рио кои почнаа денеска.Сѐ уште […]

Останати спортови

Нина Балабан го освои 42. место во гаѓање со воздушна пушка од десет метри

Македонската олимпијка Нина Балабан го освои 42. место во дисциплината гаѓање со воздушна пушка од 10 метри.Таа во квалификациите во четирите серии имаше вкупно 407.7 кругови, што е за еден […]