Ознака: СП 2018

Македонски фудбал

Шпанија во водство благодарение на автоголот на Велковски

Репрезентацијата на Шпанија имаше водство од 1-0 на полувремето од квалификацискиот натпревар за пласман на СП 2018 кој се игра на стадионот „Нуево Лос Карменес“ во Гранада, благодарение на автоголот […]

Меѓународен фудбал

Волкот Забавика е маскотата на СП во фудбал за 2018 година

Маскотата на Светското фудбалско првенство во 2018 година, кое ќе се одржи во Русија, ќе биде волкот Забавика, одлучија навивачите со гласање на интернет.Резултатите од изборот за маскотата за СП […]