Ознака: Српски Блиц

Вести

Српски „Блиц“: Нови протести на иницијативата „За заедничка Македонија“

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и вчера вечер се собраа во Скопје, уште еднаш повторувајќи да се отфрли Тиранската платформа и да се одрбани унитарниот статус на Македонија, пишува […]