Ознака: стан

Занимливости

Најскапиот стан во Европа чини 75 милиони евра, има спектакуларен поглед, а кога ќе го видите ќе сфатите зошто неговата цена е толку висока

Најскапиот стан во Европа се наоѓа во Монако, веднаш покрај патеката за “Големата награда на Формула 1”. “Панорамата” се продава по цена од 75 милиони евра. Има шест спални соби, […]

Занимливости

Брачна двојка, чистејќи го станот, пронашла добитно лото ливче од 1,8 милиони долари

Брачна двојка од Луизијана, чистејќи го својот стан пред Денот на благодарноста, пронајде добитно ливче од лотарија. Тина Еренберг истакна дека пронашла многу ливчиња во ноќното орманче за време на […]

Вести

Хаос во станот во зградата кај ТЦ „Скопјанка“ кој ги крена на нозе АРМ

Телевизија 24 дојде до видео снимка од внатрешноста на станот, во зградата кај ТЦ „Скопјанка“, каде синоќа беа евакуирани станарите поради ужасна непријатна реа. Од снимката се гледа хаосот кој […]