Ознака: Стефан

Балкан

Ова е тажната причина поради која 18-годишниот Стефан се обеси!

Стефан Симиќ кој исчезна пред две недели беше најден обесен во шумата кај Тиса. Како што кажуваат неговите најблиски причината за тоа била сиромаштијата. Стефан во неделата излегол да се прошета […]

Вести

Г.г Стефан ќе богослужи во манастирот во Матка

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија г.г Стефан утрово по повод празникот Успение на Пресвета Богородица ќе чиноначалствува со Светата Божествена литургија во истоимениот манастир во Матка кај Скопје.Одбележувањето на […]

Сцена

Ноле и Јелена се ПРЕСРЕЌНИ родители: Прв пат објавија слика од малиот Стефан!

Еден од најпознатите парови на светот, Јелена и Новак Ѓоковиќ, во октомври 2014, станаа горди родители на синот Стефан.Од тогаш, тие вешто кријат како изгледа нивниот прв син, но Јелена […]

Живот

„Мојата жена во сон постојано повикуваше некој Стефан“, приказната на ова момче ЌЕ ВЕ ЗАЛЕПИ ЗА СТОЛ!

Милан и Сандра биле во долгогодишна и стабилна врска, не ни претпоставувале дека некој или нешто може да им промени, а особено не еден сон.За некои луѓе соништата претставуваат само […]