Ознака: Стојанче Стоилов

Сцена

Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

Капитенот на Вардар и репрезентативен кружен напаѓач на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред два дена доби принова. Искусниот ракометар со својата сопруга Даница станаа родители на малиот син, Бојан. […]

Сцена

Стоилов: И вашите деца го дишат истиот воздух!

Ракометарот на Македонската ракометна репрезентација и капитен на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов реагира на енормното загадување на воздухот, во ситуација кога зимата се уште не е дојдена. Стоилов во […]

Ракомет

Стоилов на Фејсбук: Ова е ваша заслуга народе, ова е за вас!!! Радувај се Македонијо!!!

Капитенот Стојанче Стоилов се огласи на Фејсбук по натпреварот вчера кога “Вардар“ во Келн по втор пат во кариерата стана европски шампион и ја направи горда цела Македонија. – Ова е ваша заслуга народе, […]

Ракомет

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум […]

Ракомет

Стоилов во ТОП 10 спортисти на Балканот

Македонскиот ракометар Стојанче Стоилов се најде меѓу десетте најдобри спортисти во изборот на националните новински агенции во регионот во кој учествуваше и МИА.Победник е бугарскиот тенисер и трет АТП играч […]