Ознака: Стојанче Стоилов

Ракомет

Вардарци веруваат во победа против ППД Загреб

Европскиот првак Вардар во недела ќе го одигра натпреварот од 3.коло во ракометната Лигата на шампиони, во кој за противник ќе ја има хрватската екипа ППД Загреб.На денешната средба со […]

Вести

Капитенот на европскиот првак во ракомет во 2010 беше избркан од Металург: Тоа ми е потегот на кариерата

Денес е капитен на европскиот првак во ракомет, а во минатото беше на најлош избркан од големиот ривал на Вардар, Металург. Стојанче Стоилов иако тогаш како еден од најголемите таленти […]

Ракомет

Вујовиќ: Непрофесионализмот на Стоилов ми е голем проблем

Вардарци во реваншот против германскиот ракометен гигант Магдебург на домашен терен ќе играат со негатива од три голови разлика, но, Вардар има проблеми во сопствените редови, несогласувања меѓу Вујовиќ и […]