Ознака: страст

Живот

За подобар однос и поголема страст: Причина зошто почесто треба да се однесувате кон партнерот како кон странец

Некои експерти за врски советуваат да гледате на вашиот партнер како странец со кого би сакале да имате афера. Тогаш би се труделе околу таа личност, не само во однесувањето, […]

Љубов и секс

Овие звуци ја разгоруваат имагинацијата и ве тераат да доживеете огнометот на страст во кревет

Колку што мажите и жените се различни, има толку многу нешта што нè спојува … Администраторите на страницата за возрасни Вивастрит анкетирале скоро 2.000 Британци со цел да откријат што […]

Хороскоп

Ова се три најстрасни хороскопски знаци – проверете дали сте меѓу нив

Кои три знаци во зодијакот имаат најмногу страст. Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади! Риби Рибите се многу срамежливи. Тие сакаат да знаат […]

Љубов и секс

Поминавте страстен состанок со партнерот, од кој се вративте со „љубовен белег“?

Идејата партнерот да ви направи љубовен белег или популарно наречен „шливка“, можеби вчера беше добра идеја, но денес, кога треба да си ги завршите работните обврски или да излезете со […]

Живот

Страсно љубовно писмо напишано од писателот Хенри Милер до неговата љубовница

Славниот американски писател Хенри Милер ја сретнал кубанската писателка Анаис Нин во Париз во 1932 година, денови во кои започнале страсна љубовна врска иако и двајцата веќе биле во брак. […]

Хороскоп

За два хороскопски знаци март ќе биде месец на љубовта

Станува збор за два хороскопски знаци кои можат да очекуваат многу убави работи на полето на љубовта.БлизнациОчекувајте подобрување на љубовните врски во текот на март 2017-та. Очекувајте многу емоции, но […]

Хороскоп

Дневен хороскоп за 30.01.2017: Девицата затрупана во обврски, Водолијата полна со енергија

Дневен хороскоп за 30.01.2017: Девицата затрупана во обврски, Водолијата полна со енергијаОвен Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја личност која ја почитувате ќе […]

Љубов и секс

Те оставив затоа што те сакам! Намерно те уништив, за да се родиш повторно

Те уништив. Не’ раздвоив на најсуровиот начин кој некој може да го направи: ладно, тивко и брзо. Те оставив без одговори и објаснувања и ти ја уништив душата. Можеби е […]