Ознака: Струмица

Црна хроника

Во Струмица се прават КОРОНА СВАДБИ со по 300 ГОСТИ

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.И.(57), А.И.(54) и Е.И.(26), сите од с.Банско, Струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на […]

Вести

Инвестиција од 650 илјади евра за реконструкција на трафостаницата Струмица 2

„Владата и МЕПСО посветено работат на унапредување и модернизација на капацитетите и преносната мрежа на електрична енергија, преку реконструкција и ревитализација на трафостаниците и водовите, со цел да се обезбеди […]

Црна хроника

Починат пациент удраден од Инфективно одделение во болницата во Струмица

Утринава од амбулантата на Инфективното одделение во болницата во Струмица е украден починат пациент. Директорот на болницата Наќе Гогов кажа дека 49-годишен пациент од Струмица утрово околу 9 часот бил […]

Вести

СТРУМИЦА ПОД ВОДА- по невремето интервенираат екипи на јавните претпријатија

Попладнево силно невреме ги поплави улиците низ Струмица. На терен излегоа екипи од ЈПКД „Комуналец“ кои веднаш интервенираа на најкритичните места со цел побрзо нормализирање на состојбата. Во санирањето на […]

Вести

Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа?

Кој функционер на ДПМНЕ од Струмица барал сексуални услуги за завршена работа? Вечерва Костадин Костадинов во „Само вистина“изјави пред целата македонска јавност дека активист на ВМРО-ДПМНЕ барал сексуални услуги за […]

Вести

Коронавирусот нема да го откаже Струмичкиот карневал

Засега откажа една мала група со деца од Белград, поради препорака во нивното училиште да не се патува на екскурзии, а други откажувања немаме, информираше вечерва претседателот на Организациониот одбор […]

Вести

Откриена причината за хеликоптерската несреќа кај Струмица

Неосветлениот среднобранов антенски столб на ЈП „Македонска радидифузија“ е причината за урнувањето на полицискиот хеликоптер на 10 јули 2014 година кај Струмица, во кој загинаа четворица пилоти на МВР, сметаат […]

Вести

Струмица вечерва дише канцероген отров, и Скопјани се гушат

Mерните станици кои го мерат загадувањето во Македонија вечерва покажуваат алармантно ниво на загаденост. Загаденоста на воздухот исклучително висока вечерва е во Струмица каде се измерени 425 µg/m3 ПМ10 честички. […]