Ознака: Струмица

Вести Македонија

Силно невреме ја зафати Струмица, доаѓа кон Скопје

Силно невреме е најавено во Скопје, а веќе започна да беснее во Струмица. Според УХМР дожд денеска се очекува во повеќето македонски градови, а во попладневните часови и во Скопје. Видео. […]

Македонија

Изгоре стара куќа во Струмица, а зафатен е покрив од уште една

Во пожар, што избувна околу 9 часот, изгоре стара куќа, а зафатен е покрив од уште една на улицата “Јајце” во Струмица. Во гаснењето на пожарот учествувале четири противпожарни возила […]

Фото

Александра Заева, ќерката на премиерот со оригинална маска за Струмичкиот карневал

Александра Заева, ќерката на премерот Зоран Заев и нејзиното момче беа учесници на Струмичкиот карневал, маскирани со оригинална маска. Тие нивната маска ја споделија на социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук.

Вести Македонија

Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

Премиерот Заев се обрати пред струмичани на струмички дијалект и порача дека македонскиот јазик кој е богат со дијалекти ќе биде признаен во целиот свет и со членството на земјата […]

Црна хроника

Пожарникарите едвај го извадиле од возилото – страотна сообраќајка во Струмица

Рано утринава во 04.45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица–Владевци патничко моторно возило „Алфа ромео“ со струмички регистерски таблици управувано од 23-годишниот А.Д. од Струмица, удрило во паркирана […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција со обвинувања за селективна правда

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција денеска на прес-конференција праша зошто СЈО не постапува исто и со поранешниот градоначалник на Струмица, а сегашен премиер на РМ, Зоран Заев онака како што […]