Ознака: судење

Сцена

Јелена избегна две судења, а потоа излезе на бина и го покажа задникот

Српската пејачка Јелена Карлеуша вчера избегна две судења, со Цеца Ражнатовиќ и Огњен Врањеш, но затоа се појави на снимањето на ѕвездите на Гранд во краток тигрест фустан и го […]

Вести

Поранешниот шеф на УБК останува во затвор – нови 30 дена притвор за Владимир Атанасовски

Kривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 му одреди нови 30 дена притвор на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски. Поранешниот директор на УБК е осомничен […]

Вести

Дуел Дуковски – Кацарска во судот. Следеше аплауз подолг од минута

Прво Дуковски побада од Кацарска, со тивок глас промена на распоред на сведоците. Потоа Кацарска одговори: „Ама сте милозвучен и фин, господине Дуковски, кога имате за тоа потреба и корист“. На […]

Вести

Нинџа до Пимен: што го преобрази за 360 степени, од левоориентиран колумнист, да стане поддржувач на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ?

Нинџа до Пимен: што го преобрази за 360 степени, од левоориентиран колумнист, да стане поддржувач на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ? Ова затоа што Пимен денеска беше сведок повикан од страна на […]

Видео

Груевски на ручек со непознати лица во Будимпешта

Груевски беше снимен денеска од унгарски новинари како руча во еден ресторан со група на непознати (засега) лица. По неговото излегување новинарите тргнаа кон него, но тој без да одоговори […]

Вести

Нинџа: имам сознанија дека ДУРЛОВСКИ, ДАМОВСКИ И БЕТМЕН беа плаќани од ВМРО-ДПМНЕ

„Зоран Заев, Зоран Верушевски и Оливер Спасовски беа следени од Петтата управа. Има документација за ова. Петтата управа почна да ги следи кога почна објавувањето на бомбите. Следевме и новинар. […]

Вести

На продолжениет на судењето за 27 април сведочеше шефот на обезбедувањето на Велјановски

Обвинетиот Горан Ѓошевски-Леви ги затекнал пратеникот Крсто Мукоски и член на собраниското обезбедување со греди од вратите на Собранието во рацете. Во своја одбрана ова пред судот го кажа обвинетиот […]

Вести

Мијалков на рочиште во суд донесен со три комбиња полни со специјалци

Денеска Мијалков прв пат беше донесен од истражниорт затвор во судот на рочиште за „Трезор“, девет дена откако беше притворен. И тоа си три џипови специјалци. Сцена како во филмовите […]

Вести

Се виделе ли Иванов и Миле Јанакиески? И за што збореле?

Со сооштение беше потврдено денеска дека средба имало по барање на Јанакиески. Но според кабинетот на Иванов не станало збор за аболиција, амнестија или слично. „Сето ова претставува груба полициска […]

Вести

Вељановски до Крсто: матно снимаат камерите, не се секирај

Трајко Вељаноски му пишувал на 28 април 2017 година на пратеникот Крсто Муковски, дека кај вратите во Собранието имало една камера, која снимала матно. Наводно некој му кажал дека кај […]

Вести

Димитар Димовски обвинет во „Топлик“ – во мене гледајте го Миле Јанакиевски

Најблискиот соработник на Мицковски и бизнис партнер во фирмите со ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ истовремено, Димитар Димовски, е дел од обвинетите во процесот ТОПЛИК. Истовремено како што дознаваме е еден од највлијателните „играчи“ […]

Uncategorized

Лазаревски: Грујовски прати закана дека ќе ми го пресечел гркланот пренесе Канал5

По апсењето на Зоран Верушевски, ми се јави Звонко Костовски, кој во тој момент бил во присуство на Горан Грујоски, и ми пренесе порака од него дека доколку сум бил […]