Ознака: судница

Вести

Бојан Јовановски – Боки 13 отстранет од судница

По неколку предупредувања дека го нарушува текот на судењето судијката Софче Гаврилова-Ефремова, го отстрани од судница првообвинетиот Бојан Јовановски-13. Оваа одлука на судијката Гаврилова Ефремова на денешното рочиште за случајот […]

Вести

Јовановски: Семејството нема да може повеќе да ми носи храна, затворската нема да ја јадам

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 февруари. Тој објасни дека не се […]

Вести

Сослушување на сведоци и оштетени, продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Со сослушување на сведоци и оштетени, денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 37 беа потешко […]

Магазин

Се нашол во судница со убиецот на неговата тригодишна ќерка. Погледнете што му направил нејзиниот татко

Двејн Смит бил присутен на изрекување на казната на Јасмин Гордон и нејзиниот дечко Клифорд Томас, кои биле судени за смртта на неговата тригодишна ќерка Јамил Смит. Погледнете што се […]

Вести

Нинџа му спушти среде судница на Бетмен дека едно време работел против ВМРО-ДПМНЕ па потоа бил награден со членство во ИК

При вкрстено испрашување се зајадоа Нинџа и Бетмен. Богдан Илиевски – Бетмен го праша Нинџа дали се сеќава дека бил и на протестите против изградба на црква на плоштадот, а […]

Сцена

Официјално развод: Во судницата Ана Николиќ бараше 500 евра алиментација

Вчера и официјално Ана Николиќ и Раста дефинитивно се разведоа без кавги и навреди, а тие брзо се договорија и околу алиментацијата за нивната ќерка Тара.Пејачката и раперот го потпишаа […]

Вести

Катица во судница: Ти си адвокатско гом*о

Специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот татко Костадин Делиџаков псуеле и тепале луѓе во гевгелискиот суд, покажува пресудата до која стигна „Вечер“– Адвокатско говно, ќе видиш ти за оваа – […]