Ознака: СУД

Вести

Луј Витонот на Катица не бил оној од кај Орце, се бранеа денеска на рочиште

Луј Витонот на Катица не бил оној од кај Орце, се бранеа денеска на рочиште, беше позицијата на нејзината одбрана. Тоа наводно била сосема друга чанта од овој скап бренд, […]

Вести

Ново рочиште за „Рекет”, продолжува презентирањето на материјалните докази

Судскиот процес за предметот „Рекет“ продолжува денеска со презентација на материјалните докази. На последното рочиште за овој предмет се читаа и се презентира наредби и извештаи од одземените предмети при […]

Вести

Лила денес сведочеше за Рекет

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран криминал. Водителката и блиска пријателка на Боки […]

Вести

Катица Јанева ја извреѓа Лиле Стефанова во суд

Како сведок на Обвинителството во случајот против Јанева и Боки 13, обвинителката Стефанова образложи кога се случил пресвртот во случајот “Империја”, во кој осомничен е и бизнисменот Орце Камчев. Притисоци […]

Сцена

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Хрватскиот пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62 годишниот Ибрахим Кевљанин. Судијката Тања […]

Сцена

Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи, но и не смее да објавува нови. Пеачката има […]

Сцена

Не сум затаила 14,5 милиони евра

Колумбиската поп пејачка Шакира негира пред шпанскиот суд дека затаила данок во износ од 14,5 милиони евра, објави нејзиниот менаџер. Во текот на 75-минутното рочиште во Еспллугес де Јобредат во […]

Сцена

Почна и се одложи судењето за скандалот на векот: Карлеуша и Врањеш не се сретнаа

Јелена Карлеуша не се појави на суд, бидејќи не поминаа ни 40 дена откако почина нејзината мајка Дивна Карлеуша. ЈК ја доставила умреницата на мајка и и рекла дека тоа […]

Македонија

Казната на Јанкуловска за “Тенк“ Апелација ја намали на четири години

Судијката Добрила Кацарска ја осуди поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на шест години затвор за набавката на луксузниот “Мерцедес“ во одвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно […]

Вести

Масовниот убиец од Нов Зеланд изваден пред суд и со насмевка на лицето упати предупредувачки знак

Австралјанецот, Брентон Тарант, кој што вчера во две џамии во Нов Зеланд уби 49 лица изваден е пред истражен судија кој што му соопшти дека останува во притвор до 5 […]

Сцена

СУДОТ СО ПОТЕРНИЦА ГО БАРА МИЛАН КАЛИНИЌ

Прекршочниот суд во Белград распишал две потерници по водителот Милан Калиниќ затоа што не се јавувал на рочиштата за изречување на пресудите и казните. Калиниќ продолжил да се однесува непримерно […]