Ознака: танц

Видео

Таа излегува на бина и свадбарите се вкочануваат

Таа излегува на бина и свадбарите се вкочануваат. Кристина Пуцеану е најпопуларна ориентална танчарка во Романија и регионов. А има и зошто. Видеото погледајте го тука:  https://www.facebook.com/Puls24.mk/videos/239274190790683 ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА КРИСТИНА […]

Останати спортови

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен. Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и […]

Сцена

Георгина сака да меша – заносно танцуваше и покажа каков среќник е Роналдо

Колку Кристијано Роналдо игра во одлична форма во последно време, толку и неговата поубава половина Георгина Родригез игра добро надвор од теретана. Шпанската убавица со новото видео уште еднаш ги […]

Сцена

Знаевме дека Георгина е згодна, но кога ќе видите како танцува ќе сфатите колку Роналдо е среќен човек

Вереницата на Кристијано Роналдо, згодната Георгина Родригез обожава да танцува, а посебно ја сака салсата. Стегната во сиви хеланки во секси издание со чевли за танцување, таа објави видео на […]

Балкан

Претседателката на Хрватска на бал: Колинда танцуваше во карневалски фустан

Во Гувернерова палата во хрватскиот град Риека синоќа се одржа 20. Хуманитарен карневалски бал. Годинава средствата се наменети за Клиниката за детска хирургија на Клиничкиот болнички центар во Риека. Собраните […]

Занимливости

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто

Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и дека и го украл шоуто. […]