Ознака: танц

Сцена

Гори инстаграм: Танцот на Анастасија го запали подиумот

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ и тазе пејачка Анастасија, периодов е актуелна со нејзината прва песна „Совршен пар“. Наследничката на славната српска пејачка летово е постојано на разни дестинации и многу […]

Сцена

Андрија Милошевиќ измисли нов пресмешен танц

Пет години по популарниот танц на песната „Гангнам стајл“, актерот Андрија Милошевиќ дојде на идеја својот новоизмислен начин на танцување да го претстави на јавноста.Шармантниот актер и водител повторно ги […]

Видео

Сите им се смееа кога излегоа на подиумот за танцување, но потоа настапи тишина

Луѓето најпрво во неверица гледале и се смееле,кога излегоа на подиумот мислејќи дека сето тоа е само шега.Но, кога почна музиката, сите замолчеа,а тие не трошеа ниту еден момент туку […]

Сцена

Ќе ви падне мрак на очи кога ќе видите како Милица Тодоровиќ со задникот

Милица Тодоровиќ  приредила шоу за паметење за публиката во  Хрватска.Пејачката Милица Тодоровиќ гостувала во  Загреб и  со  жежок настап ја запалила публиката. Пејачката покажала дека и таа е мајстор за  […]

Видео

Лудница е мал збор: Босанска свадба стана апсолутен хит на интернет!

Иако  Теа и  Емир од Босна  се венчале пред неколку  години, видео од нивната свадба повторно  стана интернет хит.Имено, тие двајца покажале дека свадбата  на овие простори може  сосема поинаку  […]

Видео

ВИДЕО: Излезе на бина со 16-годишна девојка, а потоа направи нешто поради кое сите останаа подзинати!

Alice Upcott и Dom Smith можеби се млади, но тоа што го прават со заеднички сили е една од најневеројатните работи кои некогаш сте ги виделе.Alice Upcott и Dom Smith […]

Видео

Видео: ОВАА СТАРИЦА НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА ЈА СНИМААТ: Сега цел свет зборува за тоа што го направи на паркингот!

Оваа старица изгледа била одлична танчерка во младоста и изгледа дека не ги заборавила танчерските движења…Со секоја наредна година стануваме постари и постари, но не е вистина дека се исчезнува […]