Ознака: татко

Живот

Татко ги трошел донациите за своето тешко болно дете на коцка и жени (ВИДЕО)

Двегодишното детенце почина минатата недела од невромускулна болест, откако неговиот татко ги потрошил донираните пари на забава, наместо за негово лекување. Малиот Жоао Мигел Алвес почина на 17 октомври по […]

Живот

Новороденчето може да ги промени мозокот и телото на таткото

Кога се чека принова во семејството, од жените се очекува да минуваат низ психички и физички промени, но не и од мажите. Меѓутоа, повеќе нови истражувања покажуваат дека мажите, исто […]

Магазин

Татко изградил 4 км пат кој преминува преку планина за неговата ќерка да може да оди на училиште

Кога станува збор за родителите и жртвите што тие ги прават за нивните деца да имаат подобра иднина на сите ни е позната. Но, оваа необична приказна за еден татко […]

Сцена

Ги проколнував да не ги убијат Ана Бекута и нашиот син: Првата љубов и таткото на вонбрачниот син на пејачката проговори по цели 43 години

По повеќе од четири децении, откриена е добро чуваната тајна на Ана Бекута и човекот кој е татко на нејзиниот син Игор Полиќ. За да ги спаси пејачката и синот […]

Сцена

Сите ги знаете нејзините деца, но еве како изгледаат родителите на Цеца

Нејзините деца Анастасија и Вељко, сите ги знаеме. Но, дали до сега сте виделе како изгледаат родителите на мега ѕвездата Цеца? Пејачката на социјалните мрежи објави колаж од семејни фотографии, […]

Македонија

Во семејниот двор татко си го пpeгазил тригодишниот син

Завчера околу 19:00 часот во МВР било пријавено дека во скопското дело Љубин 42-годишниот И.В. го прегазил тригодишниот син. Незгодата се случила додека несреќниот татко влегувал во семејниот двор со […]

Занимливости

Татко секој ден прави нешто чудесно за неговиот син безбедно да стигна до училиште

Ако некогаш и е тешко да стигнете до работа или училите, ве фати гужва на семафори, сетете се на овој човек од Виетнам. На социјалните мрежи се појавија фотографии од […]

Вести

Три сестри го убија својот татко: Им се заканува затвор, а јавноста ги оправдува за стореното, дознајте што преживеале со него

Руски тинејџерки, 19-годишната Кристина, 18-годишната Ангелина и 17-годишната Марија Качатуријан минатиот јули го признале убиството на нивниот 57-годишен татко, а една година подоцна случајот и понатаму привлекува внимание во јавноста. […]

Живот

По стресот од загубата, таткото на девојчето кое се удави во базен заврши во болница

Таткото на петгодишното девојче што во средата вечерта се удави во базен во населбата Злокуќани заврши во болница. Бил итно хоспитализиран откако ја разбрал веста за смртта на своето малечко, заради […]

Сцена

Пејачката Беквалац надвор од колосек по шокот во семејството: „Јас сум жена која се издигнува од пепелта, ќе го пребродам и ова“

Таткото на српската пејачка Наташа Беквалац и познатиот фудбалски тренер Драгољуб Беквалац (66) доживеал срцев удар поради што бил хоспитализиран во болница во Нови Сад. За среќа удар не бил […]