Ознака: татко

Живот

Новороденчето може да ги промени мозокот и телото на таткото

Кога се чека принова во семејството, од жените се очекува да минуваат низ психички и физички промени, но не и од мажите. Меѓутоа, повеќе нови истражувања покажуваат дека мажите, исто […]

Магазин

Татко изградил 4 км пат кој преминува преку планина за неговата ќерка да може да оди на училиште

Кога станува збор за родителите и жртвите што тие ги прават за нивните деца да имаат подобра иднина на сите ни е позната. Но, оваа необична приказна за еден татко […]

Сцена

Ги проколнував да не ги убијат Ана Бекута и нашиот син: Првата љубов и таткото на вонбрачниот син на пејачката проговори по цели 43 години

По повеќе од четири децении, откриена е добро чуваната тајна на Ана Бекута и човекот кој е татко на нејзиниот син Игор Полиќ. За да ги спаси пејачката и синот […]

Сцена

Сите ги знаете нејзините деца, но еве како изгледаат родителите на Цеца

Нејзините деца Анастасија и Вељко, сите ги знаеме. Но, дали до сега сте виделе како изгледаат родителите на мега ѕвездата Цеца? Пејачката на социјалните мрежи објави колаж од семејни фотографии, […]

Македонија

Во семејниот двор татко си го пpeгазил тригодишниот син

Завчера околу 19:00 часот во МВР било пријавено дека во скопското дело Љубин 42-годишниот И.В. го прегазил тригодишниот син. Незгодата се случила додека несреќниот татко влегувал во семејниот двор со […]

Занимливости

Татко секој ден прави нешто чудесно за неговиот син безбедно да стигна до училиште

Ако некогаш и е тешко да стигнете до работа или училите, ве фати гужва на семафори, сетете се на овој човек од Виетнам. На социјалните мрежи се појавија фотографии од […]

Вести

Три сестри го убија својот татко: Им се заканува затвор, а јавноста ги оправдува за стореното, дознајте што преживеале со него

Руски тинејџерки, 19-годишната Кристина, 18-годишната Ангелина и 17-годишната Марија Качатуријан минатиот јули го признале убиството на нивниот 57-годишен татко, а една година подоцна случајот и понатаму привлекува внимание во јавноста. […]