Ознака: татко

Вести

Таткото на еден од насилниците во Штип: Едно дете имам ама ме закопа веќе, но и она е виновна

Новинарот Фуркан Салиу денеска разговарал со таткото на едно од момчињата кои полицијата ги приведе поради насилство. Јавноста ги виде како крвнички тепаат 20-годишна девојка и ја прашуваат дали е […]

Сцена

Аки на 65 години стана татко

Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), кој е од Македонија добиќерка со 48 годишната Словенка Барбара Весел. Аки пред неколку месеги имаше медицински проблеми и полесен срцев удар. Аки […]

Избор на уредникот

Трите сестри кои го убија таткото злоставувач излегуваат од затвор? Заврши случајот кој ја крена Русија на нозе

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат Алексеј Паршин, што би можело да […]

Живот

Татко ги трошел донациите за своето тешко болно дете на коцка и жени (ВИДЕО)

Двегодишното детенце почина минатата недела од невромускулна болест, откако неговиот татко ги потрошил донираните пари на забава, наместо за негово лекување. Малиот Жоао Мигел Алвес почина на 17 октомври по […]