Ознака: татко

Занимливости

Дури и бебињата чувствуваат кога мајката и таткото се караат

Мозокот на детето е осетлив на промените во тоналитетот на гласот и реагира на нив, дури и во нивниот сон, според една студија спроведена на Универзитетот во Орегон за бебиња […]

Сцена

Марадона татко по четврти пат

Еден од најдобрите фудбалери во историјата Диего Армандо Марадона, во среда по четврти пат стана татако, пишува Дејли Мејл.Поранешната партнерка на Марадона, 33 годишната Вероника Оједа, со царски рез роди […]

Сцена

Актерот Стив Мартин на 67 години првпат стана татко

Американскиот актер, комичар, филмски продуцент и писател Стив Мартин по првпат стана татко, и тоа на 67-годишна возраст.Стив Мартин и неговата сопруга 41-годишната Ен Стрингфилд станале родители во декември минатата […]

Занимливости

Фесбук договор: И дал 200 долари на ќерка си за да не користи Фејсбук

Пол Бајер составил договор, според кој неговата 14-годишна ќерка, Рејчел се обврзува дека нема да користи фејсбук до јуни, а во замена ќе добие 200 долари. На договорот видлив е […]