Ознака: тело

Љубов и секс

Љубовен јазик на телото

Гестикулацијата навистина зборува повеќе од зборовите … Прочитајте дали е варен или печен Навалувањето на главата Главата ја навалува на лево или на десно рамо додека ве гледа. Игрив гест […]

Занимливости

Фото: Колку чини телото на Џенифер Лопез?

Трендот со естетската хирургија кој го гарантира изгледот како на холивудските ѕвезди, отиде толку далеко што веќе под нож легнуваат и девојки од 20 години. Таков пример се случи неодамна […]

Фото

Џоди Марш парадира со атлетско тело во Барбадос

Таа го трансформираше своето тело во текот на последниве три години и сега постојано ги покажува резултатите. Џоди за својот роденден (34 години) го покажа своето неверојатно секси тело во бело-плави […]