Ознака: температура

Занимливости

Кинезите измислија наочари кои ви ја покажуваат температурата на луѓето околу вас

Нов кинески стартап нуди производ во борбата против Ковид-19 што изгледа како да е изваден од научнофантастичен филм – очила кои може да ја мерат температурата на сѐ околу вас. […]

Вести

Утрово најстудено во Берово и Претор

Утрово најстудено во Берово и Претор Четири степени целзиусови утрово се измерени во Берово и Претор, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Следат Крива Паланка и Лазарополе со пет степени, во Скопје-Петровец […]

Вести

Пред нас е убав сончев ден

Во Скопје сончево со температура до 12 степени. Утрово е најстудено во Берово, -6 степени, а максимални четири се измерени во Дојран. Според УХМР, -5 е во Лазарополе и Маврово, […]

Вести Македонија

Денес облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Денес времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната 10 […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 29 степени

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималните дневни температури се очекува да бидат во Скопје 26 степени, во Маврово и Охрид 22, […]

Вести Македонија

Денес сончево со слаб северен ветер и температура до 29 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус 1 и 6, а максималната […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 30 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне […]

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и температура до 26 степени

Времето во државава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од […]