Ознака: температура

Вести Македонија

Денес облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Денес времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната 10 […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 29 степени

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималните дневни температури се очекува да бидат во Скопје 26 степени, во Маврово и Охрид 22, […]

Вести Македонија

Денес сончево со слаб северен ветер и температура до 29 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус 1 и 6, а максималната […]

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 30 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне […]

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и температура до 26 степени

Времето во државава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од […]