Ознака: температура

Вести Македонија

Сончево со северен ветер и температура до 33 степени

Во земјава времето денес ќе биде претежно сончево и ветровито, со засилен северен ветер кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час. Максималната температура ќе се движи од 25 […]

Вести Македонија

Сончево и топло, со умерена облачност и температура до 37 степени

Денес во земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

Денес умерено облачно со северен ветер и температура до 34 степени

Денес во земјава времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Утринската температура […]

Балкан

Во автомобил измерени 81 Целзиусов степен!

Во автомобил паркиран на сонце во Загреб, биле измерени 81 Целзиусов степен, соопштија од автоклубот „Максимир“. Тие најавија предлози за превентивни мерки, како што се вградување термометар за тревога во […]

Вести Македонија

Сончево и пеколно жешко, температурата до 41 степен

Денес во земјава времето ќе биде сончево и многу топло со слаб југоисточен ветер. Нaсекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење кое ќе […]

Вести Македонија

Сончево и многу топло со локална облачност и температура до 41 степен

Во Македонија времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи помеѓу 14 и 23, а […]