Ознака: тешка сообраќајка

Црна хроника

Во тешка сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија загинаа двајцата возачи

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде вчера се случи тешка […]

Црна хроника

Еден загинат и еден тешко повреден е билансот од тешката сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана […]

Македонија

Во тешка сообраќајка на патот Тетово – Брвеница повредени седум лица

Седум лица на возраст од 17 до 38 години се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи ноќеска на патот од Тетово кон Брвеница. Сообраќајката се случила при судир на […]

Македонија

Во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје тешко повредено едно лице

Рано утринава во 05.15 часот на крстосницата од улицата „Аминта Трети“ со улица „Орце Николов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која едно лице се здобило со тешки повреди […]

Црна хроника

Во тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш загина едно лице

Едно лице загина, а едно е повредено во сообраќајна несреќа, што се случи околу 4:20 часот на патот Струмица-Радовиш, кај крстосницата за селото Радичево, информираше Вернер Стоилов од Територијалната противпожарна […]

Црна хроника

Во тешка сообраќајка во Романија загинаа 10, а повредени се 7 лица (ВИДЕО)

Десет загинати и седум повредени лице е билансот на тешка сообраќајна несреќа што се случи во јужниот дел на Романија. Романската служба за итни случаи соопшти дека се судриле камион […]

Црна хроника

Жена загина во тешка сообраќајка кај Катланово

Жена загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес, информира МВР. -Вчера во 16:30 часот на автопат Скопје-Велес, кај село Катланово, патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар, една жртва и еден тешко повреден

Во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 56-годишниот Н.Ќ. од селото Г.Лакочереј, охридско, и трактор […]

Македонија

Во тешка сообраќајка на патот Кичево-Гостивар четворица повредени

Вчера четири лица се здобиле со повреди откако се судриле две возила на патот Кичево-Гостивар. Во 12:30 часот вчера било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар се случила сообраќајна незгода […]

Македонија

Петмина повредени во тешка сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод

На 03.09.2019 во 21:00 часот на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.С.(62) од с.Манастирско Доленци, […]

Црна хроника

Еден загинат и двајца повредени во тешка сообраќајка

Едно лице го загуби животот од повредите задобиени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови во близина на Скудрински мост. Сообраќајот беше во прекин во двата правци […]

Црна хроника

Шест мигранти загинаа во тешка сообраќајка во Грција

Вчера во близина на грчкиот град Александруполи во сообраќајна незгода животот го загубија шест мигранти, откако возилото во кое се пренесувале изгубило контрола и излетало од патот. Доцна синоќа од […]