Ознака: тешка сообраќајка

Црна хроника

Тешка сообраќајка однесе уште еден млад живот

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија синоќа откако товарно возило излета од пат. “Курир“ информира дека во 18:48 часот е пријавена сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален […]

Црна хроника

Во тешка сообраќајка кај Росоман еден загинат и петмина повредени

Едно лице загина, а пет други се повредени утрово во тешка сообраќајка кај росоманското село Камен Дол, изјавија очевидци за МИА. Според МВР, во несреќата учествувале патничко возило “Голф“ со […]

Црна хроника

Еден загинат и четворица повредени во тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола

Едно лице почина, а четворица се повредени при сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола. Како што информира МВР, вчера во 12:40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Прилеп-Битола кај село […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка – загина 30-годишен мотоциклист

Синоќа во 22:50 часот било пријавено дека на крстосницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “Баотиан 125“ без регистарски ознаки, управуван од Ѓ.В.(30) од с.Стојаково, и […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка во Скопје, 20-годишник прегазил девојче

Вчера во 14:35 часот на крстосница од булеварот “Јане Сандански“ и улицата “23 Октомври“ во Скопје, 20-годишниот О.С. од Скопје, управувајќи патничко возило “Пежо 407“ со скопски регистарски ознаки, удрил […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на скопската обиколница, еден загинат и двајца повредени

Рано утрово во 03:40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило “Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(40) […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка кај Смилковци – едно момче загина, двајца малолетници тешко повредени

Ноќеска во 01:47 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која А.Ј. (20) од с. Смилковци-Скопје, […]

Живот

Тешка сообраќајка на Плетвар, превртени се камион и комбе (ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи претпладнево на магистралниот пат на превојот Плетвар. Според видеото кое го објави ТВ “Алсат“ превртени се камион и комбе. Сѐ уште нема информации како се случила […]

Црна хроника

Вознемирувачко видео: Каде замина човечноста?

Во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Мостар-Јабланица кај местото Грабовиц вчера загина маж. Несреќата се случила кога возачот на автомобилот удрил во автобус и загинал на лице место. Зад автомобилот […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на границата „Деве Баир“, едно лице загина, едно тешко повредено

На 08.05.2019 година во 15:00 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир, во атар на с.Кркља, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Корса“ со скопски регистарски […]

Живот

Ноќеска во Скопје-тешка сообраќајка

Тешка сообраќајна несреќа се случи во Скопје, кога кај тутунскиот комбинат „Империјал Тобако“ автомобил “Ауди“ се заби во возило на Брза помош, пишува “Слободен печат“. Во сообраќајката повредена е една […]