Ознака: тешка сообраќајка

Вести Македонија

Тешка сообраќајка во Прилеп, десетина повредени (ВИДЕО)

Страшна сообраќајна несреќа се случи синоќа во Прилеп околу 22:30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило “Фиат Пунто“ со прилепски регистарски таблици и комбе […]

Македонија

Двајца повредени во тешка сообраќајка во Скопје

Синоќа во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа. Како што стои во билтенот на МВР, синоќа околу 19:15 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје, патничко „Шкода Фелиција“ со скопски […]

Македонија

Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, се преврте автобус-има многу повредени и жртви?!?

Автобус на „Дурмо турс“ полн со патници (повеќе од 50) се преврте на автопатот Тетово-Скопје кај Карпалак околу 17 часот, но од МВР се уште нема официјални информации за евентуални […]

Македонија

Тешка сообраќајка во Кочани

Рано утрово во 04:30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на улицата „Тодосија Паунов“ во Кочани патничко моторно возило “Киа спортаж“ со кочански регистарски таблички, управувано од 35-годишниот О.Е. […]

Балкан Вести

На српската водителка Деа Ѓурѓевиќ на сред улица автобус и ја откинал раката (ВИДЕО)

Утрово тешко е повредена младата ТВ водителка Деа Ѓурѓевиќ откако автобус на Јавното сообраќајно претпријатие и ја откинал раката на местото каде нешто по шест часот се случила сообраќајна несреќа […]

Балкан Вести

Билансот од страотната сообраќајка кај Дољевац, една загината и неколкумина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи на патот Ниш-Лесковац, кај наплатната рампа Дољевац во која животот го загуби една жена. Според информациите на српски“Курир“ уште три лица се полесно, а две […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка кај Ново село на патот Охрид – Кичево

Според првичните информации, до несреќата дошло при судар на камион и патничко возило „Ауди“ со кавадаречки регистерски ознаки. На местото на сообраќајната несреќа, на магистралниот пат Охрид – Кичево излегле екипи […]

Uncategorized Македонија Црна хроника

Еден загинат, двајца повредени во сообраќајка во Скопје

Осумнаесетгодишен скопјанец загина, а две лица се повредени во тешка сообраќајна незгода која се случила ноќеска 02:27 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје. Ноќеска во 02:27 часот во Скопје […]

Црна хроника

Нема жртви во тешката сообраќајка на Партизанска

Нема жртви во тешката сообраќајна несреќа која вчера се случи на булеварот Партизански одреди, карши Силбо, објави порталот Фактор.мк. Сообраќајната несреќа се случила околу 22 и 10 часот, а очевидци за […]